Nasze projekty

Malejonek o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego: Wielka radość, bo czekaliśmy już od dawna

„Wielka radość, bo czekaliśmy na to już do dawna. Mam nadzieje, że to będzie ten moment, kiedy zacznie się sięganie do dorobku kardynała Stefana Wyszyńskiego” – mówi w rozmowie ze Stacją7.pl Darek Malejonek, muzyk, kierownik artystyczny projektu „Czas to miłość” polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego.

Reklama

Kard. Kazimierz Nycz ogłosił, że 12 września w Warszawie o godzinie 12:00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Razem z nim na ołtarze zostanie też wyniesiona s. Róża Maria Czacka.

Wielka radość, bo czekaliśmy na to już od dawna. Mam nadzieje, że to będzie ten moment, kiedy zacznie się sięganie do dorobku kardynała Stefana Wyszyńskiego” i odkrywanie na nowo jego spuścizny, myśli, wiary i tego wszystkiego, co nam zostawił – mówi Darek Malejonek.

W ostatnim czasie sporo pracowałem nad jego refleksjami i poraziło mnie to, ile jest głębi w jego wszystkich myślach, np. list prymasa do dziewcząt polskich, czy watek przebaczenia. „Nie zmuszą mnie niczym do tego, bym ich nienawidził” – to zdanie prymasa jest porażające – zwraca uwagę.

Reklama

Projekt „Czas to miłość”

W projekcie muzycznym młodzi polscy artyści stworzyli i zaśpiewali piosenki inspirowane twórczością kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przedsięwzięciu wzięli udział: Natalia Kawalec, Marika, Dariusz Malejonek, Bovska i Kasia Malejonek.

„Czas to miłość” to hołd złożony przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia. Te przepiękne utwory opowiadające o życiu i nauce Kardynała pomogą dziś w pokonywaniu przeciwności, są lekcją przebaczania, miłości i wytrwałości.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę