Nasze projekty

Artyści dla Prymasa Wyszyńskiego. Te utwory trzeba poznać!

Natalia Kawalec, Marika, Dariusz Malejonek i Kasia Malejonek w swoich najnowszych utworach śpiewają o nauce Prymasa Wyszyńskiego. Ta playlista porusza serca i duszę!

Reklama

Utwory powstały w ramach projektu „Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego”.  To projekt muzyczno-słowny, który językiem współczesnej muzyki i współczesnych wykonawców opowiada o postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Projekt jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy o Prymasie wiedzą niewiele, bo są zbyt młodzi; do tych, którzy kojarzą go tylko z podręczników do historii, czy poważnych filmów, ale nie znają zupełnie jego spuścizny. 

Utwory poruszają tematykę wartości, zawartą w nauczaniu Prymasa Wyszyńskiego. Posłuchaj każdego z nich i wydobądź z nich dla siebie najważniejsze myśli.

Obietnica

Piosenka w wykonaniu Kasi Malejonek to obietnica wypełnienia nauki kard. Wyszyńskiego. Utwór porusza i inspiruje do zagłębiania i realizacji słów Prymasa Tysiąclecia.

Reklama

Nauczyłeś nas, że zbyt wiele dać, czasem oznacza zranić. A wystarczy błysk, żeby skrzydła dwa przypiąć komuś do ramion – brzmią słowa piosenki o Prymasie Wyszyńskim w wykonaniu Kasi Malejonek.

Wytrwałość

“Kiedy odkryłam ten cytat, to wokół niego napisałam całą piosenkę. I chyba o to w tym wszystkim chodzi, że pomimo wszystkich trudności można zacząć od nowa i wierzyć” – mówi Natalia Kawalec, finalistka The Voice Kids, autorka słów i wykonawczyni piosenki “Zacznij od nowa”.

To utwór, którego słowa nie tylko motywują, ale także podpowiadają w jaki sposób pielęgnować w sobie cnotę wytrwałości.

Reklama

Odpowiedzialność

Tekst piosenki “Najmilsza” był inspirowany przemówieniem Prymasa Wyszyńskiego do dziewcząt polskich “Tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości”. Utwór niesie ze sobą nie tylko przesłanie o tym, co to znaczy mieć czyste serce, ale zwraca uwagę na odpowiedzialność za każdy, nawet najmniejszy wyraz zaangażowania w relacje z drugim człowiekiem: spojrzenia, słowa, gesty.

Słowa piosenki napisała Beata Mencel, utwór zaśpiewał Dariusz Malejonek.

Przebaczenie

„Przebaczamy i prosimy o wybaczenie” to utwór inspirowany treścią Listu polskich biskupów do biskupów niemieckich z 1965 r. Słowa refrenu nawiązują do słów Prymasa, który podczas aresztowania przez władze komunistyczne użył sformułowania: „Nie zmuszą mnie niczym do tego, bym ich nienawidził”. – Te słowa Prymasa świadczą o jego ogromnej, wewnętrznej sile. O tym, jak głęboko też czuł ducha chrześcijaństwa z jego wezwaniem do miłości, przebaczania 77 razy i modlenia się za nieprzyjaciół – mówi Marika, autorka słów i wykonawczyni utworu.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę