Nasze projekty

Erotyczny wymiar miłości to dar Boży

- Dzięki słowom papieża ponownie delektujemy się pięknem tego, że jesteśmy rodzicami - powiedzieli Francesco Miano i jego żona Giuseppina De Simone, prezentując nową adhortację apostolską Franciszka „Amoris laetitia” na konferencji prasowej w Watykanie. Prof. Francesco Miano, wykładowca filozofii moralnej na rzymskim Uniwersytecie Studiów Tor Vergata i prof. Giuseppina De Simone in Miano, filozofka z Wydziału Teologicznego Włoch Południowych w Neapolu - byli oni ekspertami na XIV Zwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów nt. rodziny w październiku 2015 r.

Reklama

Ich zdaniem adhortacja jest głosem Kościoła, który nie tyle „wchodzi na katedrę”, ile „wychodzi na ulice i zamierza pozostać tam do końca”. Dzięki temu może „stać się nauczycielką, która pomaga wyjaśnić i za każdym razem odnaleźć sens postępowania”.

W centrum adhortacji jest małżeństwo jako „dynamiczny proces”, jako wyzwanie, które „wymaga walki i odrodzenia, osobistego zaangażowania i zaczynania ciągle od nowa, aż do śmierci”.

Wśród nowości dokumentu zauważają fakt, że Franciszek kładzie akcent na uczucia i erotyczny wymiar miłości, który nie jest „dopuszczonym złem” ani też „ciężarem do dźwigania”, ale stanowi „dar Boży, który czyni pięknym spotkanie małżonków”.

Reklama
Reklama

pb (KAI/SIR) / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite