Nasze projekty
Fot. YouTube/Langusta na palmie

O. Adam Szustak o spotkaniu z abp. Gądeckim: To była po prostu rozmowa, nie dyscyplinowanie

Ojciec Adam Szustak został zaproszony przez abp. Gądeckiego na spotkanie, po wywiadzie, którego udzielił Karolowi Paciorkowi z kanału Imponderabilia. "Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych" - powiedział o. Szustak po dyskusji z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

O. Adam Szustak po wieczornym różańcu, który odmawia online, odniósł się do rozmowy z abp. Gądeckim, powiedział: bardzo mnie cieszy, że to była rozmowa, czyli nie tak jak niektóre media pisały o dywaniku, itd.… Nie. Rzeczywiście spotkałem się w cztery oczy z arcybiskupem Gądeckim i pogadaliśmy.

Ojciec Adam podkreślił, że rozmowa była owocna we wnioski zarówno dobre, jak i złe. Zapowiedział, że już wkrótce ukaże się film, w którym przedstawi więcej szczegółów spotkania Mam, kochani, bardzo dużo myśli w związku z tym, mam bardzo dużo wniosków. Myślę, że trochę rzeczy mi się też trochę „rozklarowało”. Nie chcę o tym mówić, dlatego, że tak, jak powiedziałem – nagram, kochani film, gdzie trochę opowiem o tym, opowiem o tej rozmowie, jakie z niej wyciągam wnioski. To była po prostu rozmowa. To nie było dyscyplinowanie. To mnie bardzo cieszy. Potem też spotkałem się z moim Prowincjałem, z nim także porozmawiałem i także była to bardzo dobra rozmowa. Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych.

Ojciec Szustak zapewnił swoich widzów, że już wkrótce pojawi się vlog, podczas którego przedstawi szczegóły spotkania z apb. Gądeckim. Ten blog będzie prawdopodobnie w niedzielę. Chciałbym się jeszcze trochę pomodlić, chciałbym przemyśleć pare rzeczy, które się wydarzyły i je nazwać. Wtedy opowiem Wam więcej, przedstawię propozycję, które złożyłem biskupowi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Reklama

Ojciec Adam Szustak gościem Karola Paciorka

Przypomnijmy, że niedawno o. Adam Szustak był gościem Karola Paciorka na kanale Imponderabilia. Rozmowa poruszała tematy: modlitwa, życie wieczne, wizja nieba i problemy w Kościele. Po wywiadzie abp Gądecki zaprosił Dominikanina na rozmowę, by podjąć konstruktywny dialog.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę