Nasze projekty
fot. Langusta na palmie/facebook.com (print screen)

Jak pokonać swój grzech? Wyjaśnia o. Adam Szustak

"Jeśli pozwolisz Panu Jezusowi być ze sobą, to On zacznie niweczyć w Tobie krok po kroku wszelkie niedoskonałości, wszelkie słabości, wszelkie grzechy. To On jest Zbawicielem, a nie my. To On nawraca, a nie my" - mówi dominikanin o. Adam Szustak w nowym vlogu na kanale "Langusta na palmie".

Reklama

w kolejnym z odcinków „Wstawaków” o. Adam Szustak OP na początku przytacza słowa św. Wincentego Pallotii: „W duszy, która wierzy w Jezusa Chrystusa i stara się Go naśladować z pokorą i ufnością, Jezus Chrystus niweczy wszelką niedoskonałość i małość”. 

Jak zaznacza o. Adam Szustak OP to bardzo ważne zdanie. To jest zdanie, które mówi o tym, co kto ma zrobić. To jest zdanie, które mówi o tym, jak dokonuje się w nas zmiana i nawrócenie – podkreśla. Nasze zadanie to jest być jak najbliżej Pana Jezusa, jak najbardziej się do Niego przyczepić – jak rzep do psiego ogona – i naśladować Go tak jak umiemy, starać się żyć tak jak On mówił, starać się być takim, jakim On był, starać się robić to, co Pan Jezus mówił – mówi o. Adam, jednocześnie podkreślając, że zadaniem Pana Jezusa „jest niweczyć w nas wszelką niedoskonałość i małość”.

ZOBACZ: „Z tego bierze się wielka przemoc”. O. Szustak o słowach, które niszczą relacje

Reklama

„To nie ty jesteś od tego, żeby to pokonać”

Zawsze mówię ludziom u spowiedzi lub jak ktoś przychodzi na duchową rozmowę, gdzie się męczy, z jakimiś grzechami, męczy się szczególnie z grzechami, które w kółko wracają albo go bardzo niszczą. Kiedy pyta: “ojcze co mam zrobić, żebym wreszcie to pokonał?” Ja mówię: „nic, bo to nie ty jesteś od tego, żeby to pokonać – mówi o. Adam Szustak OP.

Jak tłumaczy, to nie chodzi o to, że te wysiłki są niepotrzebne, zbędne że mamy nic nie robić, a Bóg wszystko za nas zrobi. Mamy być jak najbliżej Boga i go naśladować. Jeśli pozwolisz Panu Jezusowi być ze sobą, to On zacznie niweczyć w Tobie krok po kroku wszelkie niedoskonałości, wszelkie słabości, wszelkie grzechy. To On jest Zbawicielem, a nie my. To On nawraca, a nie my – mówi dominikanin.

O. Adam Szustak OP podkreśla, że aby Pan Bóg mógł działać, należy zrobić tylko jedno: „być z Nim”. Ważne jest to, żeby pamiętać, jaka jest hierarchia tego, kto co robi, kto jest za to odpowiedzialny, jaka jest nasza rola, a jaka jest rola Pana Jezusa – zaznacza.

Reklama

Posłuchaj całego odcinka:

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę