Nasze projekty

Dosyć katolipy, czyli o. Szustak w siedzibie Stacji7

W najnowszym odcinku "Niecodziennego vloga" o. Adama Szustaka znalazła się relacja z jego wczorajszej wizyty w krakowskiej siedzibie Stacji7. Naszą redakcję, wespół z dwiema innymi inicjatywami katolickimi o. Adam postawił jako przykład kreatywnego i profesjonalnego działania ludzi Kościoła.

Reklama

Odcinek nr 268 „Niecodziennego vloga” z kanału Langusta na palmie na YouTube pokazuje migawki z ostatnich dni u o. Adama. Wracając z kolejnych głoszonych przez siebie rekolekcji, pokazuje swoje odwiedziny w znajdującej się w Jaworznie księgarnio-kawiarni Niebo w mieście, krakowską siedzibę Fundacji Malak oraz redakcję Stacji7.

Pod koniec odcinka, w spokojniejszej części „pogadankowej” dominikanin wyznaje, że odwiedziny w tych miejscach sprowokowały go do poruszenia tematu profesjonalizmu wśród różnych dzieł tworzonych przez ludzi Kościoła. – To są firmy, inicjatywy, twórczości, kreatywności i działania z gruntu kościelne, ale na super poziomie. Nie widać w nich tzw. katolipy – zauważył o. Adam. Odwołał się tu do panującego wśród niektórych ludzi przekonania, że to, co „katolickie” jest bylejakie. Zdaniem o. Szustaka tego typu działanie ludzi Kościoła byłoby grzechem. 

Pełny zapis odcinka vloga o. Szustaka przedstawiamy poniżej.

Reklama 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę