Wiatr przewracał jej strony, aż w końcu zamknął na zawsze. Symboliczne zdjęcie z pogrzebu JPII

Podczas pogrzebu Jana Pawła II, na jego trumnie złożono księgę Ewangelii, a silny wiatr przewracał jej strony, aż w końcu zamknął ją – ten widok na długo pozostał w naszej pamięci. Jak możemy odczytać tę scenę?

fot. Twitter.com

Wszyscy wierni, którzy zjawili się tego dnia na Placu św. Piotra i przed telewizorami śledząc transmisję z Watykanu, nie mogli oderwać wzorku od przewracających się stron na kartach Ewangelii złożonej na wykonanej z cyprysowych desek trumnie papieża Jana Pawła II. W pewnym momencie wiatr stał się tak silny, że księga sama się zamknęła, co wielu wiernych uznało za znak.

Wielu do dziś twierdzi, że ten silny wiatr był przejawem obecności Ducha Świętego podczas uroczystości pogrzebowych Papieża Polaka, któremu Jan Paweł II tak wiele czasu poświęcał w trakcie swojego pontyfikatu. Trzeba przyznać, że zamknięty Ewangeliarz może symbolizować także zamknięcie księgi życia Ojca Świętego, która oparta była na fundamentach Ewangelii i nauczania Kościoła.

Reklama
Reklama

Podczas pogrzebu Ojca Świętego wierni trzymali transparenty z napisem: „Santo Subito”, co oznacza „natychmiast święty”. Niedługo później rozpoczął się proces beatyfikacyjny, a następnie kanonizacyjny, aż w końcu w 27 kwietnia 2014 r. papież Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze i ogłoszony świętym. Stąd pogrzebowa scena mogła faktycznie dla wielu być prorocza.

Więcej o ostatniej drodze Jana Pawła II przeczytasz tutaj >>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę