Nasze projekty
Aleteia Image Partners/CC BY-SA 2.0

Św. Jan Paweł II. Szanowali go nawet przestępcy, ale jedno mieli mu za złe

Dziś mija 16 lat od pogrzebu św. Jana Pawła II. Ta uroczystość zgromadziła w Watykanie miliony ludzi z całego świata. Uznanie dla papieża wyrażali także przestępcy i członkowie sycylijskiej mafii.

Reklama

Dowodem na ich szacunek wobec polskiego papieża były fragmenty podsłuchanych przez policję rozmów sycylijskich mafiosów. Ich treść w 2006 roku ujawniła „Corriere della Sera”.

Nagranie pochodziło z blaszanego kontenera, w którym kilkunastu szefów sycylijskiej mafii prowadziło narady 4 kwietnia 2005 roku, dwa dni po śmierci polskiego papieża.

Chwalili go za walkę z komunizmem. Był dobrym chrześcijaninem – powiedział jeden z nich. We włoskiej prasie pojawiały się też doniesienia, że niektóre grupy przestępcze zrezygnowały w dniu pogrzebu ze złych czynów w Rzymie, by w ten sposób oddać hołd Janowi Pawłowi II.

Reklama
Reklama

„Nawróćcie się, pewnego dnia przyjdzie sąd Boży!”

Jednocześnie mafiosi mieli papieżowi za złe jego ostre przemówienie skierowane do przestępców. Papież mocno przesadził, obraził nas, obraził wszystkich Sycylijczyków – taką opinię wyraził Antonio Cina, osobisty lekarz bossa bossów Toto Riiny, który brał udział w naradzie.

Chodzi o słowa św. Jana Pawła II skierowane do mieszkańców Agrigento na Sycylii 9 maja 1993 roku. Po tylu cierpieniach macie prawo do życia w pokoju. Ci, którzy zakłócają ten pokój, mają na sumieniu wiele ofiar. Oni muszą zrozumieć, że nie wolno zabijać niewinnych”.

Bóg powiedział: „Nie zabijaj. Żaden człowiek, żadne ugrupowanie, żadna mafia nie może zmienić ani podeptać tego świętego prawa Boskiego. Ten sycylijski lud, tak przywiązany do życia, który kocha życie i daje życie, nie może żyć uciskany pod presją przeciwnej cywilizacji, cywilizacji śmierci” – podkreślił św. Jan Paweł II.

Reklama
Reklama

Zaapelował do mafiosów: W imię Chrystusa, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, zwracam się do odpowiedzialnych: nawróćcie się, pewnego dnia przyjdzie sąd Boży.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę