Nasze projekty

Watykan zabiera głos ws. zaostrzenia konfliktu Izrael-Palestyna

Stolica Apostolska popiera prawo państwa Izrael do życia w pokoju i bezpieczeństwie w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową i popiera to samo prawo, które przysługuje narodowi palestyńskiemu, które należy uznać, szanować i realizować" - czytamy oświadczeniu Stolicy Apostolskiej wydanym 20 listopada.

Komunikat już na wstępie zaznacza, że Watykan postanowił zabrać głos w związku z „ostatnimi decyzjami które grożą dalszym osłabieniem izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego”. Do zaostrzenia konfliktu izraelsko-palestyńskiego doszło 12 listopada po zabójstwie szefa organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad.

Oto pełna treść komunikatu wydanego dzisiaj przez biuro prasowe Watykanu:

W kontekście ostatnich decyzji, które grożą dalszym osłabieniem izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego i już delikatnej stabilności regionalnej, Stolica Apostolska potwierdza swoje stanowisko dwupaństwowego rozwiązania dla dwóch narodów, jako jedynej drogi do pełnego rozwiązania tego problemu odwieczny konflikt. Stolica Apostolska popiera prawo państwa Izrael do życia w pokoju i bezpieczeństwie w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową i popiera to samo prawo, które przysługuje narodowi palestyńskiemu, które należy uznać, szanować i realizować.

Reklama
Reklama

Stolica Apostolska pragnie, aby obie Strony, negocjując bezpośrednio ze sobą, przy wsparciu społeczności międzynarodowej i zgodnie z rezolucjami Narodów Zjednoczonych, mogły znaleźć sprawiedliwy kompromis, który uwzględni uzasadnione aspiracje obu narodów.

ad, vatican.va/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite