Watykan przenosi swoje seminarium, gdzie mogło dochodzić do molestowania

Stolica Apostolska potwierdziła, że przenosi preseminarium św. Piusa X z Watykanu w inne miejsce. Przypomnijmy, że toczy się proces, który ma wyjaśnić, czy w internacie szkoły dochodziło do molestowania seksualnego.

Pixabay.com/kiselevaelv

Informację o przeniesieniu preseminarium podała Stolica Apostolska. ”Badano wariant przeniesienia seminarium poza mury Watykanu także po to, by sprzyjać studentom, aby mieszkali blisko do miejsc, gdzie się uczą i wypoczywają. Franciszek przekazał rektorowi ks. Anego Magistrelliemu decyzję o przeniesieniu siedziby seminarium w dogodne miejsce” – przekazano w komunikacie prasowym.

Seminarium zostanie przeniesione od września przyszłego roku. Uczniowie dalej będą służyć jako ministranci w Bazylice św. Piotra. Preseminarium jest szkołą, gdzie młodzi chłopcy przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Jednocześnie pełnią też posługę ministrantów w Bazylice św. Piotra i śpiewają w papieskim chórze.

O sprawie molestowania zrobiło się głośno w 2017 roku, kiedy została ona opisana w jednej z włoskich książek. Skargę złożył młody Polak, oraz dwie inne osoby. W trakcie rozprawy ujawniono część korespondencji między domniemaną ofiarą, a oskarżonym. Przedstawiono także list ofiary do papieża, w którym ten opisał molestowanie. Do przemocy miało dochodzić w internacie szkoły. Według opisu ofiary, Martinelii miał wchodzić do łóżka współlokatora i dotykać go w intymnych miejscach. Wszystko zostało zgłoszone do rektora szkoły, ale ten nie reagował.

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę