Nasze projekty

Watykan: Prokurator żąda wyższych kar za molestowanie w seminarium

Watykański prokurator żąda surowych kar za przestępstwa seksualne, do których miało dochodzić w niższym seminarium duchownym w Watykanie. Jako alumn tego seminarium, 29-letni dziś ks. Gabriele Martinelli miał się dopuszczać molestowania i aktów przemocy wobec kolegów. Prokurator żąda dla niego 6 lat pozbawienia wolności.

fot. Patricio Bringas/Cathopic

Prokurator zaznaczył, że 6 lat to zaniżony wymiar kary, ponieważ zgodnie z watykańskim prawem, wzięto pod uwagę jedynie te przestępstwa, które zostały popełnione w latach 2008-2012, kiedy oskarżony

Dla byłego rektora seminarium ks. Enrico Radice prokurator zażądał kary 4 lat więzienia za pomoc i podżeganie do zbrodni. Podkreśla zarazem, że jego wina jest poważniejsza niż samego Martinelliego ze względu na zajmowane stanowisko oraz na upór w ukrywaniu faktów, które były oczywiste dla wszystkich.

Watykański proces dobiega już końca. Wczoraj przemawiał prokurator i oskarżyciel posiłkowy ofiary. Dzisiejsza rozprawa jest przeznaczona na mowy obrońców oskarżonych, którzy nie przyznają się do winy. Zdaniem watykańskiego prokuratora w seminarium dochodziło do prawdziwych aktów przemocy. Nie były to, jak chce się twierdzić, jedynie młodzieńcze wygłupy.

Reklama

kw/Vaticannews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę