Nasze projekty

Watykan: 1200 szczepionek dla ubogich, bezdomnych i niepełnosprawnych

Urząd Dobroczynności Apostolskiej zorganizował szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób ubogich, bezdomnych i narażonych na ryzyko zachorowania. Ze szczepień mogą oni korzystać przez cały Wielki Tydzień.

W środę po południu pierwsza dawka szczepionki Covid-19 została podana grupie ponad stu osób, mieszkańców akademika Misjonarzy Miłosierdzia w San Gregorio al Celio oraz innych rezydujących w innych strukturach rzymskich.

Akcja ta jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka, aby nikt nie został wykluczony z otrzymywania szczepionek. Urząd zorganizował ją dla 1200 najbiedniejszych i najbardziej narażonych osób w społeczeństwie. Otrzymają oni szczepionkę firmy Pfizer-BioNTech – tę samą, którą podano Papieżowi i pracownikom Stolicy Apostolskiej.

Szczepionki podano w Auli Pawła VI w Watykanie. W środę przywitał przybyłych jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

Reklama
Reklama

Jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w najbliższych dniach szczepionki trafią do kolejnych grup osób, którym będą towarzyszyć wolontariusze ze Wspólnoty Sant’Egidio, Caritas Rzym, Misjonarze Miłosierdzia i innych stowarzyszeń.

os, VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę