Nasze projekty

Synod biskupów o młodych może być interaktywny?

Biskupi odpowiedzialni za organizację październikowego Synodu o młodzieży nie wykluczają interaktywności obrad i słuchania głosy młodych przez media społecznościowe. O takiej ewentualności mówił w wywiadzie dla włoskiej Tv2000 kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny październikowego zgromadzenia biskupów.

Sprawa interaktywności wypłynęła w nawiązaniu do podobnego charakteru zakończonego w niedzielę pre-synodu z udziałem młodych delegatów z całego świata. W dostarczeniu biskupom materiału wyjściowego do obrad o młodzieży wzięli udział nie tylko ci zaproszeni do Watykanu osobiście, ale również ok. 15 tys. innych młodych osób, z którymi delegaci łączyli się przez social media.

– Musimy to przeanalizować, ale może to być opłacalna formuła. Na pewno podczas synodu będziemy się starali znaleźć momenty obecności młodych ludzi – powiedział w wywiadzie dla Tv2000 kard. Lorenzo Baldisseri.

Kardynał podkreślił, że zakończony w Niedzielę Palmową pre-synod był pięknym doświadczeniem. – Wzięło w nim udział nie tylko 305 młodych delegatów, ale też oni nawiązali kontakt poprzez media społecznościowe z 15 tysiącami kolejnych młodych ludzi. Uważamy, że to może być punkt odniesienia również dla wydarzeń w przyszłości. Zobaczymy, czy możemy podobną formułę zastosować podczas październikowego Synodu. Musimy nauczyć się jednak robić to we właściwy sposób, sprawdzić czy i jak wchodzić w reakcje ze światem zewnętrznym – mówił kard. Baldisseri.

Reklama
Reklama

 

ad, Vatican Insider/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite