Nasze projekty

Świat nie zależy od nas. Kard. Krajewski o papieskich katechezach

- Ojciec Święty, korzystając ze światła Ewangelii, pragnie wyprowadzić nas z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa – tak o sierpniowych katechezach Franciszka mówi kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski. "Uleczyć świat", to temat katechez, podejmujących kwestie związane z pandemią, które papież rozpoczął podczas pierwszej sierpniowej audiencji ogólnej.

Kard. Krajewski podkreśla, że katechezy są zachętą, „aby spojrzeć na życie w perspektywie ostatecznej, kiedy przyjdzie nam zdać sobie sprawę z tego, co zrobiliśmy dla innych, a jednocześnie zwracają uwagę na to, że z kryzysu zawsze wychodzi coś dobrego, jeżeli mu się nie poddamy”.

– Ojciec Święty jest pasterzem, który nas prowadzi i po miesiącach trwania tej zarazy, która dotknęła cały świat i rzuciła go na kolana, zachęca do podsumowania: w jakim kierunku idziemy, gdzie zdążamy, jakie błędy popełniliśmy, jakie zasługi mamy podczas tego okresu, który nas wszystkich zaskoczył? – mówi jałmużnik papieski.

Papież Franciszek – jak podkreśla – próbuje w świetle Ewangelii analizować i podpowiadać „jak żyć, jak żyć z tym, co nas wszystkich spotkało i dokąd to prowadzi”. Obnaża jednocześnie przyzwyczajenia, które kazały nam myśleć, że cały świat zależy od nas. – Apeluje aby przywrócone zostały wartości rodzinne i narodowe, a jednocześnie wskazuje problem przemocy w rodzinie i zmęczenie rodziną. Ojciec Święty podsumowuje to wszystko, i chce zaprosić nas do refleksji. Stąd te katechezy pojawiły się właśnie w tym momencie – mówi kard. Krajewski.

Reklama
Reklama

vaticannews, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite