Nasze projekty

Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia ws. oskarżeń pod adresem papieża

Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia ws. oskarżeń pod adresem papieża - wynika to z komunikatu wydanego po pierwszym dniu obrad Rady Kardynałów, pomagającej Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej.

Komunikat z pierwszego dnia obrad Rady rozpoczyna się od informacji, że zebrani w niej kardynałowie „wyrażają pełną solidarność z papieżem Franciszkiem wobec tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach”. Tu pojawia się też zapewnienie, że „w obecnej dyskusji Stolica Apostolska przedstawi ewentualne i konieczne wyjaśnienia”.

Dalej czytamy, że biorąc pod uwagę zaawansowany wiek niektórych członków Rada zwróciła się także do papieża z prośbą o refleksję nad jej „pracami, strukturą i składem”, by kontynuować trwającą od pięciu lat działalność.

Przypomnijmy, że kard. Francisco Javier Errazuriz z Chile ma 85 lat, kard. George Pell z Australii – 77 lat, a kard. Laurent Monsengwo Pasinya – prawie 79 lat.

Reklama
Reklama

Członkowie Rady wyrazili zadowolenie z sukcesu IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, gratulując jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi i Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

To 26. z kolei spotkanie Rady potrwa do środy 12 września łącznie. Poprzednio kardynałowie obradowali w czerwcu.

KAI, ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite