Nasze projekty

Stolica Apostolska o bliskości z Kościołem w Australii

Stolica Apostolska zapewniła australijski Kościół o swej bliskości w jego wysiłkach na rzecz wysłuchania i towarzyszenia ofiarom, pragnąc nieść uzdrowienie i sprawiedliwość. Watykańska Sala Stampa wydała komunikat w związku z opublikowanym wczoraj raportem Królewskiej Komisji ds. Instytucjonalnej Odpowiedzi na Nadużycia Seksualne wobec Dzieci.

W komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej stwierdzono, że wspomniany raport jest wynikiem dokładnych wysiłków i zasługuje na poważne przestudiowanie. „Stolica Apostolska pozostaje bliska Kościołowi katolickiemu w Australii – świeckich, zakonników i duchowieństwa – gdy wysłuchają i towarzyszą ofiarom i tym, którzy przeżyli molestowanie w dążeniu do uzdrowienia i sprawiedliwości” – czytamy w dokumencie.

Zacytowano jednocześnie słowa papieża Franciszka, który wskazał że Kościół powinien być miejscem współczucia, szczególnie dla tych, którzy cierpieli, i podkreślił, że stara się tworzyć bezpieczne środowiska dla ochrony wszystkich dzieci i dorosłych niepełnosprawnych.

Reklama
Reklama

st (KAI) / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite