Nasze projekty

Sting spotkał się z Papieżem

Sting (Gordon Matthew Sumner) spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Ten były ministrant i wielokrotny laureat muzycznej nagrody Grammy wraz z żoną Trudie Styler rozmawiali z papieżem przy okazji audiencji generalnej 8 sierpnia na placu św. Piotra w Watykanie.

Według informacji amerykańskiego portalu Crux, Sting wraz z małżonką zwiedzili także Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską. Sting przygotował i nagrał nową wersję średniowiecznego hymnu „Dies irae”, która towarzyszy prezentacji multimedialnej o tej właśnie Kaplicy. Widowisko można od marca oglądać w Watykanie.

W rozmowie z „Catholic Register” Sting wspomniał, że służył do Mszy św. jako ministrant, gdzie poznał psalmy, chorał gregoriański czy Mszę śpiewaną i podkreślił, że większość jego ulubionej muzyki to muzyka liturgiczna, mówiąc, że „nakarmiła jego artystyczną duszę”. Choć obecnie nie włącza się w życie Kościoła nie wyklucza powrotu do czynnego praktykowania wiary.

Sting znany jest też ze swego zaangażowania ekologicznego. Wspiera m.in.sojusz przeciwników ogromnej zapory wodnej w brazylijskim Belo Monte na rzece Xingu. Czołowym przeciwnikiem tego projektu był przez lata emerytowany obecnie, pochodzący z Austrii bp Erwin Kräutler. Ten wieloletni biskup brazylijskiej Amazonii chwalił Stinga za jego zaangażowanie i podkreślił, że w zmaganiach o powstrzymanie budowy tamy wielkim wsparciem były głosy tak znanych postaci jak Sting czy reżyser James Cameron.

Reklama
Reklama

KAI/ot

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę