Nasze projekty

Prezydent Duda rozmawiał z papieżem telefonicznie

Dziś po południu prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z papieżem Franciszkiem. W rozmowie Ojciec Święty m.in. poprosił wszystkich Polaków, by w maju modlili się za niego oraz o ustanie pandemii. Zapewnił też, że będzie czuwał przy grobie św. Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin.

Po zakończeniu rozmowy Kancelaria Prezydenta zrelacjonowała ją w komunikacie:

„Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Papieżem Franciszkiem na temat pomocy, jakiej Polska udziela innym krajom w czasie pandemii. – Ojciec Święty uznał te działania za wspaniały przejaw solidarności międzynarodowej oraz za przykład polskiego ducha pomocy bliźnim w czasie trudnym”.

Swoją relację nagrał również w wideo minister Krzysztof Szczerski. Zdradził, że wymieniając przykłady polskiej pomocy  w czasie pandemii prezydent zapowiedział papieżowi, że właśnie jedzie do Watykanu specjalny transport ze środkami dezynfekcyjnymi od PKN Orlen. „Środki te mają zostać przekazane kard. Konradowi Krajewskiemu, aby rozdysponował je między potrzebujących, którymi opiekuje się jałmużnik papieski” – powiedział.

Reklama
Reklama

Rozmowa dotyczyła również przypadającej w maju 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. – Choć wszystkie uroczystości zaplanowane z tej okazji zostały odwołane, Ojciec Święty zapewnił, że będzie tego dnia modlił się przy grobie Papieża-Polaka i poprosił wszystkich Polaków, aby się z nim w tej modlitwie zjednoczyli. Przekazał również specjalne błogosławieństwo dla Polek i Polaków oraz poprosił, by w miesiącu maju, poświęconym Matce Bożej, modlili się za niego oraz o ustanie pandemii”.

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite