Nasze projekty

Papież: także i my możemy codziennie zamieniać zło w dobro

"Pan pragnie, abyśmy uczynili z życia niezwykłe dzieło poprzez zwykłe gesty każdego dnia" – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

Na wstępie papież podkreślił, że Szczepan fałszywie oskarżony i brutalnie ukamienowany na śmierć sprawia, że w mroku nienawiści jaśnieje światło Jezusa, bo modli się za tych, którzy go zabijają i im przebacza. Jest pierwszym z tych, którzy „na zło odpowiadają dobrem, którzy nie poddają się przemocy i kłamstwu, ale przerywają spiralę nienawiści łagodnością miłości”- zaznaczył.

Następnie Franciszek wskazał, że świadkiem można zostać naśladując Jezusa. Tak czynił Szczepan, obierając drogę służby i podobnie jak Jezus został pojmany, skazany i zabity poza miastem i tak jak Jezus, modli się i przebacza.

Ojciec Święty podkreślił, że jednym z owoców tej postawy było nawrócenie Szawła, który stał się Pawłem i największym misjonarzem w dziejach. Jest to dowód, że gesty miłości zmieniają historię: nawet te małe, ukryte, codzienne. Ponieważ Bóg kieruje historią przez pokorną odwagę tych, którzy się modlą, miłują i przebaczają – stwierdził papież.

Reklama

„Możemy codziennie zamieniać zło w dobro”

Franciszek podkreślił, że dotyczy to także nas, każdego człowieka, ponieważ „Pan pragnie, abyśmy uczynili z życia niezwykłe dzieło poprzez zwykłe gesty każdego dnia”. Tam, gdzie mieszkamy, w rodzinie, w pracy, wszędzie jesteśmy powołani do bycia świadkami Jezusa – dodał Franciszek. Papież zachęcił do modlitwy za tych, którzy uczynili coś złego i za daną trudną sytuację. Także i my możemy codziennie zamieniać zło w dobro – zapewnił Ojciec Święty.

Dziś modlimy się za tych, którzy cierpią prześladowania z powodu imienia Jezusa. Niestety, jest ich wielu. Powierzmy Maryi Dziewicy tych naszych braci i siostry, którzy z łagodnością odpowiadają na prześladowanie i jako prawdziwi świadkowie Jezusa zło zwyciężają dobrem – stwierdził papież na zakończenie swego rozważania. Następnie odmówił modlitwę „Anioł Pański” i udzielił apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kard. Nycz spotkał się z ubogimi. “Kościół jest dla was, jesteście jego częścią”

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę