Papież spotkał się z Nancy Pelosi. Uważa ona aborcję za „niezbywalne prawo kobiety”

W sobotę, 9 października, Franciszek przyjął w Watykanie spikerkę Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi i jej męża Paula. Audiencja miała charakter prywatny, odbyła się w kontekście „niekończącej się debaty na temat aborcji w USA”.

fot. Gage Skidmore / Wikimedia commons; M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Nancy Pelosi napisała w swoim tweecie po audiencji, że miała ona wymiar „duchowy i osobisty” oraz była „dużym zaszczytem”.

Spikerka ma 81 lat i zamierza niebawem zakończyć swoją działalność polityczną. Jest katoliczką, często bywa jednak krytykowana za swoje poglądy na temat aborcji, którą od lat uważa za „niezbywalne prawo kobiety”.

„Przywództwo Jego Świątobliwości jest źródłem radości i nadziei dla katolików i wszystkich ludzi, wzywając każdego z nas do bycia dobrymi szafarzami Bożego stworzenia, do działania na rzecz klimatu, przyjęcia uchodźców, imigrantów i ubogich oraz uznania godności i boskość w każdym” – napisała po spotkaniu Pelosi na swoim Twitterze. W swoim oświadczeniu relacjonowała, że papież wezwał ich do służby najmniejszym i najbardziej pomijanym osobom.

Odniosła się także do papieskiego nauczania na temat ekologii, pisząc, że „„Encyklika Laudato Si’ jest potężnym wyzwaniem dla społeczności globalnej, aby podjąć zdecydowane działania w obliczu kryzysu klimatycznego”. Podziękowała Papieżowi za jego wkład w dyskusję o poprawie sytuacji klimatycznej.

Przyznała także, że mieszkańcy San Francisco są szczególnie dumni, iż Franciszek jest imiennikiem ich miasta oraz że ich oficjalnym hymnem jest „Pieśń słoneczna” św. Franciszka z Asyżu, patrona papieża.

Reklama
Reklama

Modlitwa i post w intencji nawrócenia Pelosi

W zeszłym miesiącu arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone, wezwał wiernych do masowej i widocznej kampanii antyaborcyjnej przez modlitwę i post, zwłaszcza w celu nawrócenia spikerki Izby. Jest to związane z prowadzoną w Kongresie debatą na temat nowej ustawy HR 3755, która ma narzucić prawo do aborcji na życzenie, w każdej fazie ciąży, w całym kraju.

Potrzebne jest nawrócenie serc większości deputowanych, począwszy od spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Dlatego zapraszam wszystkich katolików, aby włączyli się do tej nowej akcji modlitwy i postu w jej intencji. Ofiarujmy raz w tygodniu różaniec i post w piątek, aby się nawróciła – zachęcił hierarcha.

„Bóg dał nam wolną wolę”

Arcybiskup San Francisco i przyległego regionu i ja nie zgadzamy się co do tego, kto powinien decydować o wielkości (rodziny) i czasu (urodzin dziecka). Ja wierzę, że Bóg dał nam wolną wolę oraz poczucie odpowiedzialności w tej sprawie – powiedziała Pelosi na wieść o apelu abp. Cordileone.

Reklama

W odpowiedzi na to arcybiskup podkreślił, że „Pelosi i inni, którzy twierdzą, że są «pobożnymi katolikami», nie powinni się za takowych uważać, gdyż godzą się na zabijanie niewinnych ludzkich istnień i w dodatku jeszcze chcą, żeby opłacał to rząd”.

os, KAI, speaker.gov / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę