Nasze projekty

Papież spotka się z Indianami

Papież Franciszek podczas swojej styczniowej wizyty w Peru spotka się w Puerto Maldonado z grupą około 3500 amazońskich Indian, w tym 1500 członków plemienia Arazaire, mieszkającego w tym południowoamerykańskim kraju.

Jak poinformowała przewodnicząca tej wspólnoty Marcia Tije Capi, większość z ludności autochtonicznej Peru, która weźmie udział w spotkaniu z Franciszkiem, to osoby, które od najmłodszych lat wzrastały w wierze katolickiej. – Spodziewamy się, że podczas wizyty papieskiej 19 stycznia Franciszek przybędzie do nas z błogosławieństwem Bożym– powiedziała Capi.

Według władz peruwiańskiego Episkopatu około 2000 uczestników spotkania Franciszka z plemionami indiańskimi, przybędzie do Puerto Maldonado z Brazylii oraz Boliwii. Udział w wydarzeniu potwierdziły już m.in. wspólnoty autochtoniczne z brazylijskiego stanu Acre.

Pielgrzymka Franciszka do Peru odbędzie się pomiędzy 18 a 21 stycznia, a wcześniej odwiedzi Chile. Peruwiańscy biskupi zapowiedzieli, że przekażą Ojcu Świętemu list związany z ochroną środowiska. Dokument zachęca m.in. do większych działań na rzecz ochrony życia, a także do inicjatyw służących wsparciu osób najuboższych zamieszkujących Puszczę Amazońską.

Reklama
Reklama

mz (KAI) / Lima

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite