Nasze projekty

Papież przyjmie na audiencji kanclerza Austrii

Papież Franciszek przyjmie na audiencji w najbliższy poniedziałek 5 marca kanclerza Austrii Sebastiana Kurza. Wśród tematów rozmowy wymieniana jest ochrona chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, „kryzys migracji”, rozbrojenie atomowe i wkład Kościoła katolickiego na rzecz współżycia społecznego w Austrii, na przykładzie choćby Caritas, poinformował austriacką agencję prasową APA rzecznik kanclerza Kurza.

Spotkanie papieża z kanclerzem Kurzem odbędzie się w Pałacu Apostolskim. Następnie kanclerz, któremu towarzyszyć będzie szef kraju związkowego Salzburga, Wilfried Haslauer, spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolinem.

Kanclerz Kurz powiedział, że wymiana poglądów z Ojcem Świętym jest dla niego bardzo ważna zwłaszcza w czasach wielkich kryzysów, jak np. „wobec kryzysu migracyjnego”. Jednocześnie podkreślił, że dla niego „jako człowieka głęboko wierzącego, osobista rozmowa z Ojcem Świętym, to wielki zaszczyt”.

Szef kraju związkowego Salzburga będzie towarzyszył kanclerzowi Kurzowi w jego wizycie w Watykanie w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą znanej na całym świecie kolędy „Cicha noc” . Już w ubiegłym roku Salzburg zaprosił z tej okazji papieża Franciszka do złożenia wizyty związanej z tym jubileuszem.

Reklama
Reklama

ts (KAI) / Wiedeń, Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę