Nasze projekty

Papież przyjął prezydenta Korei Płd

Papież Franciszek przyjął dziś w południe w Watykanie prezydenta Korei Płd. Moon Jae-Jina. Według relacji kancelarii tego prezydenta Franciszek nie wykluczył swojej podróży do Korei Północnej, ale czeka na oficjalne zaproszenie ze strony Kim Dzong Una.

– Wspieram wysiłki rządu koreańskiego w promowaniu procesu pokojowego na Półwyspie Koreańskim. Nie ustawajcie w nich, idźcie dalej, nie bójcie się – miał powiedzieć Franciszek do prezydenta Moon Jae-Jina. Relacja ze spotkania ukazała się na razie jedynie na oficjalnym koncie jego kancelarii na Twitterze.

Z wpisu wynika również, że papież odpowiedział wstępnie na zaproszenie do Korei Północnej, przekazane mu za pośrednictwem południowokoreańskiego prezydenta. Według tej relacji Franciszek powiedział: „Gdy dostanę oficjalne zaproszenie, dam oficjalną odpowiedź i mogę jechać”.

Obszerniejsza relacja ze spotkania ukazała się już również na oficjalnym profilu prezydenta Moon’a na Facebooku. Wynika z niej, że prezydent Korei Płd. namawiał już Kim Dzong Una do odwiedzin Watykanu, ale w odpowiedzi usłyszał, że to Kim Dzong Un chciałby przyjąć u siebie papieża Franciszka.

– Przybywam do Ciebie Ojcze Święty nie tylko jako prezydent, ale przede wszystkim jako wierzący katolik o imieniu Tymoteusz – miał powiedzieć do Franciszka prezydent Moon Jae-Jin. Podziękował również za wizytę apostolską w Korei Płd. w 2014 r.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite