Nasze projekty

Papież powierzy Maryi pięć „węzłów”. Koniec maratonu modlitewnego

Przez cały maj w sanktuariach świata, w łączności z papieżem, codziennie odmawiano różaniec w intencji ustania pandemii. Ostatniego dnia modlitwę poprowadzi Franciszek, który powierzy Matce Bożej Rozwiązującej Węzły pięć szczególnych intencji.

Ostatniego dnia ośrodkiem tej ogólnoświatowej modlitwy jest Grota Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich. Nabożeństwo, poprzedzone coroczną procesją przez Ogrody Watykańskie, poprowadzi Franciszek.

5 „węzłów”, które powierzy papież

Papież będzie się modlił przed ikoną Matki Bożej Rozplątującej Węzły, której powierzy pięć intencji błagalnych – pięć „węzłów”, które wymagają rozplątania. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17:45 i będzie transmitowane przez media watykańskie.

Pierwszy węzeł dotyczy zranień w relacjach między ludźmi, ale też samotności i obojętności, które w ostatnich miesiącach bardzo się pogłębiły.

Reklama

Drugi węzeł dotyczy bezrobocia i pracodawców, którzy próbują uchronić pracowników przed utratą pracy.

Trzeci węzeł odnosi się do przemocy w rodzinach, wobec kobiet oraz do napięć społecznych związanych z niepewnością w dobie kryzysu.

Czwarty węzeł dotyczy postępu ludzkości, który powinien dokonywać się poprzez badania naukowe, a ich wyniki powinny być dostępne dla wszystkich, także najsłabszych i najuboższych.

Reklama

Piąty węzeł jest związany z działalnością duszpasterską. Franciszek będzie się modlił o odnalezienie przez Kościoły lokalne, parafie i ośrodki duszpasterskie nowego entuzjazmu i zapału do pracy duszpasterskiej.

Grota, znajdująca się w ogrodach, została podarowana papieżowi Leonowi XIII przez biskupa francuskiej diecezji Tarbes, na terenie której znajduje się Lourdes. Wybudowano ją na wzór groty w Lourdes w latach 1902-1905, ale w mniejszej skali.

Papieska inicjatywa spotkała się z wielkim odzewem

Papieska inicjatywa spotkała się z ogromnym odzewem na całym świecie, potwierdził o. Stefano Cecchin OFM, przewodniczący Papieskiej Akademii Maryjnej. Po raz kolejny potwierdza to, jak ważna jest dla wiernych postać Matki Bożej. Powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski – mówi o. Cecchin.

Reklama

Maryja to wielki dar, który otrzymaliśmy od Boga. Darował nam Matkę. I Ona pozostaje punktem odniesienia dla wszystkich, nie tylko dla nas katolików. Maryja jako Matka pociąga do siebie ludzi. Ja sam coraz bardziej się przekonuję, jak ważną rolę Ona odgrywa. To Ona prowadzi nas do lepszego świata, do którego wzywa nas papież Franciszek.

W gronie sanktuarium, które wzięły udział w papieskiej inicjatywie znalazła się również Jasna Góra. Z tego miejsca różaniec w intencji ustania pandemii transmitowano 3 maja.

kh/Vatican News/Aleteia/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę