Nasze projekty

Papież podczas audiencji: patrz w górę!

Spójrz w górę, poszerz swoje horyzonty. To jest nasza wiara! - mówi papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej na placu św. Piotra. Nawiązywał do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

– Chciałbym Was zapytać: które święta są najważniejsze dla naszej wiary, Bożego Narodzenia czy Wielkanocy? Dopóki nie skończyłem 15 lat myślałem, że to Boże Narodzenie. Ale to jest Wielkanoc, święto naszego zbawienia, celebracja Zmartwychwstania! – przypomniał Franciszek. Dodał, że chciałby, aby w wielkanocny poranek wszyscy rodzice przyprowadzili swoje dzieci do kranu z wodą i obmyli im oczy na znak patrzenia nowymi oczami od tego poranka. – Spójrz w górę, poszerz swoje horyzonty. To jest nasza wiara! – wołał.

Poruszył również w rozważaniach „bolesny problem fałszywych chrześcijan”, którzy „wierzą, że Jezus zmartwychwstał, że wybawił nas z grzechów, ale żyją ze śmiercią w sercu, dają się korumpować”. – Podkreślam, wszyscy jesteśmy grzesznikami, ja również, ale wśród nas są i tacy, którzy grzeszą korupcją. Ci skończą źle, są jak chrześcijańska mafia – mówił papież.

– Jedynym, który nas usprawiedliwia, który pozwala nam urodzić się na nowo jest Jezus Chrystus, nikt inny. Dlatego właśnie nie musisz nic za to płacić, bo usprawiedliwienie jest za darmo! On daje nam nowe życie, abyśmy mogli stawać się świętymi. To jest serce Świętego Triduum! – mówił Franciszek.

Reklama
Reklama

Dodał, że to jest również powód, dla którego w świętą Noc Zmartwychwstania Kościół od początku udzielał Chrztu. – Ja również udzielę w ten dzień sakramentu Chrztu św. ośmiu ludziom, którzy rozpoczną nowe życie, wszystko się dla nich zacznie na nowo – powiedział papież.

Na zakończenie katechezy papież pozdrawiał zgromadzonych pielgrzymów, w tym tych z Polski.

„Pozdrawiam polskich pielgrzymów! Drodzy bracia i siostry, przygotujmy do wejścia w tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana, które na nowo będziemy przeżywali podczas Triduum Paschalnego. Niech nam w tej duchowej podróży towarzyszy Najświętsza Maryja Panna. Niech wyjedna nam łaskę wewnętrznego zaangażowania w celebracje nadchodzących dni, aby nasze serce i nasze życie były nimi prawdziwie przemienione. Życzę Wam radosnej i świętej Wielkanocy i z serca wam błogosławię!” – powiedział.

Reklama
Reklama

 

 

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę