Papież modli się za tych, którzy stracili pracę

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu utraty pracy w ostatnich dniach, zwłaszcza za tych, którzy zostali pozbawieni należnej wypłaty - to dzisiejsza intencja porannej Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka.

Swoją intencję papież sformułował następująco:

W tych dniach wiele osób straciło pracę; nie zostały im nawet wypłacone wynagrodzenia, pracowali nielegalnie… Modlimy się za tych naszych braci i siostry, którzy cierpią z powodu tego braku pracy.

Franciszek wspomniał również obchodzoną dziś we Włoszech 75. rocznicę odnalezienia ciała św. Tymoteusza – biskupa Efezu, znanego wszystkim z Listu św. Pawła do niego. Jego relikwie znalazły się w krypcie katedry w Termoli podczas remontu tej świątyni w 1945 r.

Reklama
Reklama

Komentując w homilii dzisiejszą Ewangelię z dnia (J 14,21-26) papież mówił o roli Ducha św. w prowadzeniu Kościoła i w prowadzeniu każdego z nas poprzez życie codzienne.

Duch Święty uczy nas tajemnicy wiary, uczy nas wchodzenia w tajemnicę, trochę lepszego rozumienia tajemnicy, uczy nas doktryny Jezusa i uczy nas, jak rozwijać naszą wiarę bez popełniania błędów, ponieważ doktryna się rozwija, ale zawsze w tym samym kierunku: wzrasta w zrozumieniu. A Duch pomaga nam wzrastać w zrozumieniu wiary, rozumieć ją bardziej i posuwać się coraz bardziej w zrozumieniu tego, co mówi wiara. Wiara nie jest rzeczą statyczną; doktryna nie jest rzeczą statyczną: zawsze się rozwija

– stwierdził Franciszek.

Reklama
Reklama

Następnie papież wskazał, że Duch Święty także przypomina: „Przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”. „Duch Święty jest jak pamięć, budzi nas, sprawia, że zawsze jesteśmy przytomni w sprawach Pana, a także przypomina nam o naszym życiu, kiedy spotkaliśmy Pana lub kiedy Go opuściliśmy” – zaznaczył Ojciec Święty.

I w tej pamięci Duch Święty nas prowadzi nas, byśmy rozeznali, co powinniśmy uczynić obecnie, jaka jest właściwa droga, a jaka błędna, nawet w małych decyzjach. Jeśli będziemy prosić Ducha Świętego o światło, On pomoże nam rozeznawać, aby podejmować właściwe decyzje, małe decyzje dnia powszedniego a także te poważniejsze

– powiedział Franciszek.

Reklama

Papież przypomniał, że Ewangelie mówią nam, iż Duch Święty jest nie tylko Paraklitem, ale także darem Boga.

„Niech Pan pomoże nam strzec tego daru, który dał nam we chrzcie i który wszyscy nosimy w sobie” – stwierdził Ojciec Święty podsumowując swą homilię.

ad, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę