Nasze projekty

Papież do Litwinów, Łotyszy i Estończyków

Papież Franciszek przygotował specjalne orędzie wideo do mieszkańców krajów bałtyckich, które odwiedzi już w najbliższych dniach.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele,

W przeddzień mojej wizyty w krajach bałtyckich, na Litwie, Łotwie i Estonii, chciałbym skierować serdeczne słowa pozdrowienia do was wszystkich, zamieszkujących te ziemie. Chociaż przybywam jako pasterz Kościoła katolickiego, chciałabym objąć wszystkich i przekazać przesłanie pokoju, dobrej woli i nadziei na przyszłość.

Reklama
Reklama

Moja wizyta zbiega się z setną rocznicę niepodległości waszych państw i oczywiście będzie oddaniem czci tym wszystkim, których ofiary w przeszłości umożliwiły wolność w dniu obecnym. Jak wiemy wolność jest skarbem, który musi być stale zachowywany i przekazywany nowym pokoleniom, jako cenne dziedzictwo. W czasach mroków, przemocy i prześladowań, płomień wolności nie zgasł, ale był natchnieniem nadziei na przyszłość, w której nadana przez Boga godność każdej osoby byłaby przestrzegana, zaś wszyscy czuli by się powołani do współpracy w budowaniu społeczeństwa sprawiedliwego i braterskiego.

Dziś to poczucie solidarności i służenia dobru wspólnemu jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Pragnę, aby moja wizyta była źródłem impulsu dla tych wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zainspirowani najgłębszymi wartościami duchowymi i kulturalnymi odziedziczonymi z przeszłości, pracują w sposób pokojowy na rzecz załagodzenia cierpień naszych braci i sióstr znajdujących się w potrzebie i aby promować jedność i harmonię w społeczeństwie na wszystkich poziomach.

Wiem, że wielu ciężko pracuje, aby przygotować moją wizytę i dziękuję im z całego serca. Zapewniam was wszystkich o mojej bliskości w modlitwie i przesyłam moje błogosławieństwo. I proszę was bardzo, abyście się za mnie modlili. Niech was Bóg błogosławi!

Reklama
Reklama

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite