Nasze projekty

Papież apeluje: niech wszystkie narody staną po stronie pokoju

"Módlmy się o pokój! Dość tej wojny, dość tych ataków, dość przemocy. „Tak” dla pokoju" - apelował Franciszek po odmówieniu wielkanocnej modlitwy Regina Caeli.

Fot. influenzando/Cathopic

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy „Regina Caeli” Ojciec Święty wyraził zaniepokojenie zaostrzeniem sytuacji w Ziemi Świętej po wczorajszym ataku Iranu na Izrael. Śledzę trwając na modlitwie, z niepokojem a także i ze smutkiem wiadomości docierające w ostatnich godzinach o pogarszającej się sytuacji w Izraelu z powodu interwencji Iranu. Z całego serca apeluję o powstrzymanie wszelkich działań, które mogłyby podsycić spiralę przemocy, grożąc wciągnięciem Bliskiego Wschodu w jeszcze większy konflikt wojenny – powiedział Franciszek.

Jak podkreślił dalej „nikt nie może zagrażać istnieniu innych”. Przeciwnie, niech wszystkie narody staną po stronie pokoju, i pomogą Izraelczykom i Palestyńczykom żyć w dwóch państwach, jedno obok drugiego w bezpieczeństwie. Jest to ich głębokie i słuszne pragnienie, jest to ich prawo, dwa bliskie sobie państwa – powiedział.

PRZECZYTAJ>>> Franciszek: niech Matka Boża pomoże nam dzielić się naszą wiarą

Reklama

Papież Franciszek zaapelował o zawieszenie broni w Gazie oraz podjęcie „z determinacją drogi negocjacji”. Następnie zaapelował również o pomoc dla ludności pogrążonej w katastrofie humanitarnej oraz uwolnienie zakładników. Jakże wiele cierpienia! Módlmy się o pokój! Dość tej wojny, dość tych ataków, dość przemocy. „Tak” dla pokoju, i „tak” dla pokoju –mówił Franciszek.

Po pozdrowieniu grup wiernych obecnych na placu świętego Piotra, w tym bardzo licznych Polaków, i przypomnieniu o Światowym Dniu Dzieci, który odbędzie się w Watykanie 25 i 26 maja  papież raz jeszcze zaapelował: Módlmy się, bracia i siostry, za dzieci, które cierpią z powodu wojen – jest ich bardzo wiele! – na Ukrainie, w Palestynie, w Izraelu, w innych częściach świata, w Mjanmie. Módlmy się za nie i o pokój… – powiedział Ojciec Święty.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

 

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę