7 lat starali się o potomstwo. Po adopcji urodziła im się szóstka dzieci. Niesamowita historia Enrico i Francesci

"Czuliśmy, że Bóg wzywa nas do płodności i otwarcia na życie, i że ma swój plan dla nas" - mówią Enrico i Francesca, którzy po adopcji Emmanuela zostali rodzicami jeszcze szóstki dzieci. Ich historię poznajemy w najnowszym filmie, przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. "Adopcja jest chrześcijańskim wyborem, poprzez który stajemy się pośrednikami miłości Boga" – mówi papież Franciszek odnosząc się do historii małżonków.

fot. VaticanNews English / YouTube

7 lat starań o dziecko

Enrico i Francesca są małżeństwem z 28-letnim stażem, pochodzą z Wenecji. Mają siedmioro dzieci. W swoim świadectwie opowiadają, że pochodzą obydwoje z wielodzietnych rodzin i kochają życie.

Niestety bardzo długo nie mogli mieć dzieci, starali się o potomstwo siedem lat. Francesca dwukrotnie poroniła i przeszła dwie operacje ginekologiczne. Wtedy postawiono diagnozę, że nigdy nie będą mogli być rodzicami.

Dzięki wsparciu Kościoła i wspólnoty Neokatechumenalnej, do której należymy, czuliśmy jednak, że Bóg wzywa nas do płodności i otwarcia na życie, i że ma swój plan dla nas – mówią małżonkowie w swoim świadectwie.

Reklama
Reklama

Decyzja o adopcji

Zdecydowali się na zaadoptowanie w Rosji pierwszego syna, Emmanuela. Wyznają, że przyjęcie tego dziecka uzdrowiło ich i sprawiło, że poczuli się ponownie kochani przez Boga.

To, co stało się potem, to jak powiedziała Francesca, „czysta łaska”. Kilka miesięcy po adopcji kobieta szczęśliwie zaszła w ciążę. Urodziła córkę, Glousy, potem kolejną – Miriam, a następnie jeszcze czterech synów: Benedetta, Israel, Simon Pietro i Nathanael. Małżonkowie stracili w tym czasie piątkę dzieci. Są aniołami, które czekają na nas w niebie – mówi Francesca.

W 2005 roku całą rodziną zostali posłani przez Benedykta XVI na misje do Bridgeport i tam mieszkają do dziś.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Zobacz, jak Oliwia rozwija się pod sercem mamy. Ten film poruszył internautów

„Miłość zawsze daje życie”

Odnosząc się do świadectwa małżonków Papież Franciszek podkreśla, że „miłość zawsze daje życie”.

Miłość małżeńska nie ogranicza się jedynie do małżonków, ale tworzy rodzinę i pozwala przyjąć życie. Każde pojawiające się dziecko jest darem Boga! Każde dziecko należy przyjąć, ponieważ w każdej sytuacji i każdych okolicznościach jest naszym synem czy córką. Miłość rodziców jest narzędziem miłości Boga, który wraz z nami czeka na narodziny każdego dziecka. Akceptuje je i przyjmuje takim jakie ono jest – przypomina Papież.

Reklama

Każdej kobiecie oczekującej potomstwa mówię: jesteś wspaniałym narzędziem Boga do przyjęcia i ofiarowania światu nowego życia – komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa Franciszek.

Adopcja jest chrześcijańskim wyborem. Adopcja jest ofiarowaniem rodziny temu, kto jej nie posiada. Jest to akt miłości, w którym kobieta i mężczyzna stają się pośrednikami miłości Boga. Bóg poprzez nich mówi: «nawet gdyby twoja matka zapomniałaby o tobie, to Ja nigdy nie zapomnę o tobie» – dodaje Papież w nagraniu.

os, VaticanNews / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę