Zobacz, jak Oliwia rozwija się pod sercem mamy. Ten film poruszył internautów

Widzimy pierwsze uderzenia serca, a później jak dziecko rozpoznaje głosy rodziców. Film "Baby Olivia"to jedno z najbardziej realistycznych przedstawień dziecka rozwijającego się w łonie matki.

fot. Live Action/YouTube

Światowej klasy artyści plastycy i eksperci medyczni, w tym lekarze położnicy i ginekolodzy stworzyli film „Baby Olivia”, czyli jedno z najbardziej realistycznych i medycznie dokładnych przedstawień dziecka, które rozwija się w łonie matki.

Film pokazuje kolejne etapy życia dziecka od poczęcia, po pierwsze uderzenie serca, wykształcenie się palców u rąk i nóg, aż do narodzin. Przy tworzeniu animacji wykorzystano technologię motion capture – przechwytywania prawdziwych ludzkich ruchów.

„Widzimy, jak Oliwia podskakuje w łonie matki w 11 tygodniu, a później jak rozpoznaje głosy rodziców i reaguje na światło w 27 tygodniu ciąży. Później obserwujemy, jak przygotowuje się do narodzin” – wyjaśnia na swojej stronie internetowej organizacja Live Action, pomysłodawca projektu, zajmująca się budowaniem kultury życia i wspieraniem praw człowieka.

Reklama
Reklama

Trzeba przyznać, że obserwowanie kolejnych etapów życia dziecka, to niezwykle fascynujące doświadczenie. Film „Baby Olivia” poruszył internautów, a w niespełna dobę od premiery przekroczył 10 tys. wyświetleń.

kh/Aleteia/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę