Nasze projekty

Papież 12 listopada odwiedzi Asyż

Program papieskiej wizyty w Asyżu, do której dojdzie 12 listopada, w związku z obchodami V Światowego Dnia Ubogich, ogłoszono w poniedziałek, w Watykanie. Papież odwiedzi tam bazylikę Matki Bożej Anielskiej, w której spotka się z 500 ubogimi z regionu Umbria i z Rzymu. Jego podróż będzie miała charakter prywatny.

fot. Vatican News/facebook.com

12 listopada papież Franciszek odwiedzi Asyż. Uda się tam w związku z obchodami V Światowego Dnia Ubogich.

O 9.00 powitają go przed świątynią przedstawiciele władz i ubogich. Ci ostatni wręczą Franciszkowi płaszcz i kij pielgrzymi, wskazujące, że wszyscy przybyli z pielgrzymką do miejsc związanych ze św. Franciszkiem, po czym procesjonalnie wprowadzą go do bazyliki, gdzie papież pomodli się w kaplicy Porcjunkuli.

Następnie rozpocznie się modlitewne spotkanie, w czasie którego sześcioro ubogich (2 Francuzów, Polak, Hiszpan, 2 Włochów) złoży swe świadectwa, na które odpowie Ojciec Święty.

Reklama

Dar od papieża

Po półgodzinnej przerwie odbędzie się modlitwa pod przewodnictwem papieża, po której wręczy on ubogim swój dar: plecak z ubraniami wyprodukowanymi z zachowaniem zasad równowagi środowiskowej przez włoską firmę Tombolini.

Po zakończeniu modlitewnego spotkania, Franciszek powróci helikopterem do Watykanu, zaś ubodzy zjedzą obiad z biskupem Asyżu, abp. Domenico Sorrentino.

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę