Nasze projekty

Papieska wizyta w hospicjum

Celem drugiej papieskiej wizyty w ramach „piątków miłosierdzia” było rzymskie hospicjum Villa Speranza, gdzie przebywa 30 pacjentów znajdujących się w u kresu życia. W ten sposób Ojciec Święty chciał podkreślić świętość ludzkiego życia od jego pierwszych chwil aż po ostatnie

Instytucja ta należy do fundacji Gemelli Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Franciszek odwiedził każdego z pacjentów w jego pokoju. Jak zaznaczyła koordynująca Jubileusz Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji Ojciec Święty pragnął przez ten gest nie tylko podkreślić znaczenie świętości życia ludzkiego, we wszystkich jego fazach, ale także na fakt że z miłosierdziem łączy się wrażliwość na najbardziej słabe i kruche sytuacje życia ludzkiego.

Wcześniej Papież odwiedził oddział neonatologii w szpitalu św. Jana w Rzymie.

Reklama
Reklama

Na tamtejszym oddziale neonatologii hospitalizowanych jest obecnie 12 noworodków z różnymi wadami wrodzonymi. Pięcioro dzieci (wśród nich dwoje bliźniaków) jest w bardzo poważnym stanie na oddziale intensywnej terapii. Pracownicy szpitala byli zaskoczeni papieską wizytą. Franciszek musiał założyć maskę i zachować wszystkie zwyczajne w tej sytuacji środki higieny. Podszedł do każdego inkubatora i powitał obecnych rodziców, kierując do nich słowa pocieszenia i otuchy – podaje komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.


st (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite