Nasze projekty

„Niech obecne trudności ukażą jedność między nami”

Módlmy się, aby Pan obdarzył nas łaską jedności między nami, aby obecne trudności pozwoliły odkryć komunię między nami - o taką modlitwę prosił dziś rano w porannej Mszy św. papież Franciszek.

Jak co dzień, od początku epidemii, odprawiana przez niego w Domu św. Marty Eucharystia była transmitowana na żywo przez kanał Vatican News na YouTube.

Módlmy się, aby Pan obdarzył nas łaską jedności między nami. Niech trudności obecnego czasu pozwolą nam odkryć komunię między nami i tę jedność, która zawsze przewyższa wszelkie podziały.

modlił się papież.

Reklama
Reklama

Homilię Ojciec Święty oparł na dzisiejszych czytaniach z dnia, czyli przemówieniu św. Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy opisanym w Dziejach Apostolskich oraz Ewangelii ukazującej spotkanie Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną. Według Franciszka oba opowiadają o wierności.

Orędzie Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy przenikało serca słuchających go ludzi: „To, co ukrzyżowaliście, zmartwychwstało”. Po usłyszeniu tych rzeczy poczuli, że ich serce się poruszyło, od razu zapytali: co mamy robić? A Piotr jasno:  „Nawróćcie się, pokutujcie, zmieńcie swoje życie. Wy, którzy otrzymaliście obietnicę Boga i wy, którzy zboczyliście z drogi Prawa Bożego, odwracając się ku swoim sprawom, ku waszym bożkom – nawróćcie się, wróćcie do lojalności. Nawrócenie to powrót do bycia wiernym. Lojalność, to prawdziwie ludzkie podejście, które nie jest tak powszechne w życiu ludzi, w naszym życiu. Zawsze są iluzje, które przyciągają naszą uwagę i sprawiają, że zaczynamy za nimi iść. Lojalność w dobrych i złych czasach.

ad, Vatican News

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite