Nasze projekty

Nie żyje Paolo Gabriele, były kamerdyner papieża Benedykta XVI

Papieski kamerdyner, którego Benedykt XVI ułaskawił po wyroku w sprawie „Vatileaks”, zmarł w wieku 54 lat.

Paolo Gabriele zmarł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawił żonę i troje dzieci. O jego śmierci poinformował portal Vatican News.

Paolo Gabriele zaczął służyć jako osobisty kamerdyner niemieckiego papieża w 2007 roku. Pięć lat później został uwikłany w skandal związany wyciekami informacji z Watykanu.  Został aresztowany 23 maja 2012 r. pod zarzutem ujawnienia tajnych dokumentów papieskich włoskiemu dziennikarzowi.

Podczas procesu w październiku 2012 roku Gabriele powiedział sędziom: „Nie czuję się jak złodziej”, dodając, że „działał jedynie z wewnętrznej miłości do Kościoła Chrystusowego i jego widzialnej głowy na ziemi”.

Reklama
Reklama

6 października został uznany za winnego kradzieży i skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności. 22 grudnia tego samego roku Benedykt XVI odwiedził Gabriele w jego celi, aby poinformować go o ułaskawieniu.

Po zwolnieniu z urzędu Stolica Apostolska nadal utrzymywała Gabriele, jego żonę i troje dzieci, zapewniła im dom poza Watykanem. Gabriele po ułaskawieniu pracował w watykańskim Szpitalu Dzieciątka Jezus.

ah, CNA, reppublica.it/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite