Nasze projekty

Wypełnij ankietę przed Synodem o Młodzieży!

youth.synod2018.va - od jutra pod tym adresem młodzi z całego świata będą mogli odpowiadać na pytania ankiety presynodalnej przygotowanej przez sekretariat Synodu Biskupów. Zebrane odpowiedzi posłużą w przygotowaniu "Instrumentum laboris" - dokumentu roboczego, który posłuży do prac Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku przyszłego roku

Zgodnie z zapowiedziami sekretariatu Synodu Biskupów, przygotowana została strona internetowa zawierająca ankietę presynodalną dedykowaną młodzieży. Od jutra młodzi z całego świata będą mogli odpowiadać na pytania znajdujące się w kwestionariuszu zamieszczonym na stronie:


Youth.Synod2018.va


Zarówno papież Franciszek, jak też Sekretarz Generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri przypominają, że do wypowiedzi zaproszeni są wszyscy młodzi, nie tylko ci, uważający się za praktykujących, a w sposób szczególny młodzi, poszukujący wiary.

Reklama
Reklama

– To jest Synod młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody człowiek ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy was wysłuchać! – mówił papież w wigilię Niedzieli Palmowej, podczas spotkania z młodzieżą w bazylice Santa Maria Maggiore.

Reklama
Reklama

Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie będzie można przesyłać do 30 listopada, poprzez formularz zawarty na stronie internetowej. Posłużą one do zredagowania „Instrumentum laboris” – dokumentu roboczego, który będzie używany podczas obrad najbliższego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” odbędzie się w październiku 2018 r. w Watykanie.

Reklama

abd / Watykan

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite