Nasze projekty

Gwar pod oknami papieża. Na wakacje Watykan zamienia się w miasto dzieci

Przez kilka tygodni pod oknami domu św. Marty, gdzie mieszka papież, ale też w ogrodach i auli Pawła VI będzie o wiele więcej ruchu, hałasu i radości. Zaczęły się półkolonie dla dzieci pracowników watykańskich. Jak wyglądają?

W pierwszym turnusie bierze udział 200 dzieci, których rodzicami są pracownicy Watykanu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku uczestników półkolonii odwiedził papież Franciszek, dlatego i tym razem dzieci mają nadzieję zobaczyć Ojca Świętego.

Jak wyglądają półkolonie watykańskie?

Podczas półkolonii dzieci z pewnością nie mogą się nudzić. Przygotowano dni tematyczne, gry i zabawy, zajęcia edukacyjne dopasowane do różnych grup wiekowych. Wszystko zaczyna się poranną modlitwą w Auli Pawła VI, po południu dzieci wracają w to miejsce i oglądają filmy, słuchają opowieści związanych z głównym tematem półkolonii, a więc encykliką „Laudato si”: środowiskiem, ekologią.

Organizujemy je tak samo jak przed rokiem. Zmienia się tylko tematyka. W zeszłym roku półkolonie odbywały się pod hasłem: żyć jak mistrz. Tym razem przyświeca nam hasło: jesteś jednym z nas. Chodzi nam o to, by razem tworzyć lepszy świat, tak jak uczy nas Papież Franciszek w encyklice Laudato si’ – mówi ks. Franco Fontana, jeden z salezjanów odpowiedzialnych za przygotowanie półkolonii.

Reklama
Reklama

Z powodu takiej tematyki, podczas tegorocznych półkolonii Ogrody Watykańskie staną się jednym z ważniejszych miejsc. Na zakończenie każdego turnusu w piątek najstarsza grupa uczestników posadzi w ogrodach jedną roślinę jako trwałą pamiątkę po tych półkoloniach – dodaje duchowny.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę