Nasze projekty

Półkolonie w Watykanie. „Aby dobrze się bawić musicie być razem!”

Papież Franciszek spotkał się dziś z dziećmi przebywającymi na letnich półkoloniach zorganizowanych na terenie Watykanu.

Dzieci nie mogły uwierzyć, że Franciszek przyszedł do nich podczas śniadania, które jadły w atrium Auli Pawła VI. Papież podszedł do stolików, był zainteresowany tym, co dzieci robią, jak spędzają dzień. Zapytał też czy są szczęśliwe? Rozmawiając z dziećmi, Franciszek zachęcał je do zawierania przyjaźni. – Osoby, które potrafią bawić się tylko same, są egoistami. Aby się bawić, trzeba być razem z przyjaciółmi – przekonywał papież.

Niektóre z dzieci odważyły się zadać papieżowi pytanie. Jedna z dziewczynek była ciekawa co papież robi w ciągu dnia. Franciszek odpowiedział jej, że jest księdzem i robi to, co robią wszyscy księża. Inna dziewczynka przypomniała sobie swojego dziadka i pytała papieża, czy w niebie jest tak, jak mówił jej dziadek.

Na zakończenie godzinnej wizyty Franciszek przywitał się kolejno ze wszystkimi animatorami i podziękował im za pracę z dziećmi. W półkoloniach uczestniczy około stu dzieci.

Reklama
Reklama

Celem półkolonii pod nazwą Estate Ragazzi in Vaticano (Dziecięce Lato w Watykanie) jest edukacja poprzez zabawę. Dzieci korzystają z zajęć sportowych, zabaw, warsztatów, nauki języków. Uczą się także tego, że Bóg jest częścią ich szczęśliwego życia. Zajęcia rozpoczęły się w lipcu i odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-18.00, a w piątki od 7.30 do 14.00.

awo/KAI/vaticannews.va

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite