Nasze projekty

Franciszek: Wykorzystajmy swoje talenty do czynienia dobra

Do wykorzystywania otrzymanych od Boga talentów do czynienia dobra wezwał papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Youtube.com/Vatican News

Komentując przypowieść co talentach, wskazał, że Bóg „dobrze nas zna, wie, że nie jesteśmy tacy sami i nie chce nikogo faworyzować ze szkodą dla innych, ale powierza każdemu z nas kapitał współmierny do jego zdolności”.

Papież podkreślił, że ta przypowieść „odnosi się do wszystkich, ale jak zawsze, zwłaszcza do chrześcijan”. W Światowym Dniu Ubogich zaapelował, by wyciągać swą dłoń ku ubogim. Nie jesteś w życiu sam, są ludzie, którzy cię potrzebują. Nie bądź egoistą – przekonywał Franciszek.

Reklama
Reklama

Wszyscy otrzymaliśmy od Boga „majątek”. Jako uczniowie Chrystusa otrzymaliśmy wiarę, Ewangelię, Ducha Świętego, sakramenty. Te dary muszą być wykorzystywane do czynienia dobra w tym życiu, jako posługa Bogu i naszym braciom – wskazał papież.

Zauważył, że czasem myślimy, iż bycie chrześcijaninem polega na nieczynieniu zła. Nieczynienie zła jest dobre, ale nieczynienie dobra nie jest dobre – podkreślił Franciszek, zachęcając do rozejrzenia się wokół i dostrzeżenia potrzebujących.

Odniósł się do opinii, że księża i biskupi mówią o ubogich, zamiast o życiu wiecznym. Ubodzy są w centrum Ewangelii. To Jezus nauczył nas mówienia o ubogich. To Jezus przyszedł do ubogich – tłumaczył papież, dodając, że Jezus utożsamia się z ubogimi.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Franciszek: Największym ubóstwem jest ubóstwo miłości

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę