Nasze projekty

Franciszek wspomniał nowego błogosławionego

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał, że dzisiaj w Marsylii o 16.00 zostanie ogłoszony błogosławionym Jan Chrzciciel Fouque. Modlił się również za ofiary tsunami w Indonezji.

– Dzisiaj, w Marsylii, zostanie ogłoszony błogosławionym Jan Chrzciciel Fouque, kapłan diecezjalny, który przez całe życie pozostał wikariuszem – piękny przykład dla karierowiczów. Żył na przełomie XIX i XX wieku, promował liczne dzieła charytatywne i socjalne na rzecz młodzieży, osób starszych, biednych i chorych. Niech przykład i wstawiennictwo tego apostoła miłosierdzia wspierają nas w zaangażowaniu w gościnność i dzielenie się z osobami najsłabszymi i znajdującymi się w niekorzystnej sytuacji. Wnieśmy brawa na cześć nowego błogosławionego Jana Chrzciciela! – powiedział Franciszek po modlitwie Anioł Pański.

Następnie wspomniał ofiary ogromnego trzęsienia ziemi i tsunami, jakie w ubiegły piątek nawiedziło Indonezję, zabijając setki ludzi.

Wyrażam moją bliskość mieszkańcom wyspy Sulawesi w Indonezji, dotkniętej silnym tsunami. Modlę się za zmarłych – niestety bardzo licznych – za rannych i za tych, którzy stracili domy i pracę. Niech Pan pocieszy i wspiera wysiłki tych, którzy angażują się w niesienie ulgi. Pomódlmy się wspólnie za naszych braci z wyspy Sulawesi: „Zdrowaś Maryjo…”

Reklama
Reklama

Nowy błogosławiony – Jean Battista Fouque urodził się w 1851 roku jako dziecko Louisa Fouque i Adele Anne Remuzat. Został wyświęcony na kapłana w 1876. Działał charytatywnie na rzecz kobiet, a także przyczynił się do otwarcia szkoły z internatem. Troszczył się o ubogich. Zmarł 5 grudnia 1926. W 1933 jego ciało zostało przeniesione do szpitalnej kaplicy św. Józefa. W 2002 rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny, którego postulatorem był Bernard Ardura OPraem, przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych. Jego beatyfikacji w Marsylii będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Giovanni Angelo Becciu.

 

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite