Nasze projekty

Franciszek wprowadził nowe zasady wydawania funduszy przez Watykan

Ojciec Święty opublikował dziś List Apostolski w formie Motu proprio, zawierający normy dotyczące przejrzystości, kontroli i konkurencji w procedurach udzielania zamówień publicznych przez Stolicę Apostolską i Państwo Watykańskie. Chodzi o zapobieganie korupcji wśród urzędników watykańskich oraz niegospodarnego zarządzania.

Tekst zostanie dziś ogłoszony w L’Osservatore Romano i wejdzie w życie po trzydziestu dniach od daty publikacji. Można go również już przeczytać w języku włoskim na stronach Biura Prasowego Watykanu>>

Dokument jest wynikiem współpracy różnych dykasterii Kurii Rzymskiej, w tym Rady ds. Gospodarki, Sekretariatu ds. Gospodarki, Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA) i Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, koordynowanej przez Sekretariat Stanu. Zawiera on kodeks, który od tej pory będzie stosowany we wszystkich instytucjach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Dokument jest owocem czterech lat pracy i ma na celu „zapewnienie lepszego zarządzania zasobami i zmniejszenie niebezpieczeństwa korupcji”.

ad, Vatican.va, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite