Franciszek spotka się z uchodźcami na wyspie Lesbos. Są szczegóły kolejnej pielgrzymki papieża

Na początku grudnia Franciszek odwiedzi Cypr i Grecję. Podczas pielgrzymki wygłosi dziewięć przemówień i dwie homilie, spotka się z władzami, duchowieństwem, młodzieżą, ale odwiedzi również obóz dla uchodźców na wyspie Lesbos.

fot. Andrea Bonetti/Greek Prime Minister's Office via AP

2 grudnia papież zacznie pielgrzymkę na Cypr, około godz. 15:00 zostanie powitany na międzynarodowym lotnisku w Larnace. Następnie spotka się z duchowieństwem, zakonnikami, siostrami zakonnymi, diakonami, katechetami oraz członkami stowarzyszeń i ruchów kościelnych w katedrze maronickiej w Nikozji.

O godz. 17:00 Franciszek zostanie przyjęty w pałacu prezydenckim i spotka się z władzami, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz korpusem dyplomatycznym.

Kolejnego dnia, 3 grudnia, papież spotka się z prawosławnym arcybiskupem Chryzostomem II oraz Świętym Synodem. Później odprawi mszę na stadionie w Nikozji oraz weźmie udział z modlitwie ekumenicznej z migrantami w kościele parafialnym św. Krzyża.

Reklama
Reklama

4 grudnia papież pojedzie do Grecji, gdzie po godz. 11:00 zostanie powitany na lotnisku w Atenach. Później spotka się z prezydentem, premierem, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz korpusem dyplomatycznym. Następnie odwiedzi prawosławnego arcybiskupa Grecji Hieronima II.

Papież spotka się z uchodźcami na wyspie Lesbos

Tego samego dnia w katolickiej katedrze św. Dionizego przewidziane jest spotkanie z biskupami, kapłanami, zakonnikami, siostrami zakonnymi, seminarzystami oraz katechetami. Potem w nuncjaturze Franciszek spotka się z jezuitami.

W niedzielę, 5 grudnia papież uda się do obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, a po południu odprawi mszę w Atenach. Wieczorem, jeszcze raz, ale w nuncjaturze, przyjmie abp. Hieronima II.

Reklama
Reklama

Następnego dnia Franciszek spotka się z przewodniczącym parlamentu oraz młodzieżą w szkole św. Dionizego, prowadzoną przez urszulanki, gdzie . Około godz. 11:00, po pożegnaniu, Franciszek odleci do Rzymu.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę