Nasze projekty

Franciszek podziękował za gościnę w Chile

Na zakończenie Mszy św. na Campo Lobito w Iquique Franciszek podziękował Kościołowi, władzom, służbom bezpieczeństwa i tysiącom wolontariuszy za zaproszenie i za okazaną mu gościnę w Chile.

W pierwszej kolejności papież podziękował biskupowi Iquique – Guillermo Vera Soto za jego słowa, wypowiedziane w imieniu biskupów i całego Ludu Bożego w Chile. Dalej wyraził wdzięczność pani prezydent Michelle Bachelet, władzom cywilnym, a wśród nich wszystkim funkcjonariuszom, którzy „swoim profesjonalizmem przyczynili się do tego, abyśmy wszyscy mogli się cieszyć tym czasem spotkania”.

Oddzielnie Ojciec Święty podziękował za ofiarną i cichą pracę tysięcy wolontariuszy. „Bez ich zaangażowania i współdziałania zabrakłoby stągwi z wodą, żeby Pan mógł uczynić cud wina radości. Dziękuję tym, którzy na wiele sposobów i w wielu formach przyczynili się do powodzenia tej podróży” – powiedział Franciszek.

Na zakończenie podziękował też pielgrzymom przybyłym z innych krajów, m.in. z Boliwii i Argentyny, dodając, że jego rodacy byli mu szczególnie bliscy.

Reklama
Reklama

tom, st, kg (KAI) / Iquique

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite