Nasze projekty

Franciszek podziękował Polakom za dwie inicjatywy pokoju

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek podziękował polskim licealistom ze Stargardu oraz Konferencji Episkopatu Polski za inicjatywy na rzecz pokoju na świecie. Pierwsza to "Kartka Pokoju", druga - to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Oto słowa papieża skierowane do Polaków:

„Witam polskich pielgrzymów. Pozdrawiam szczególnie profesorów i uczniów Liceum im. Norwida ze Stargardu, promotorów inicjatywy nazwanej „Kartka pokoju” – apelu o pokój, który zredagowali po solidnym studium nauczania Papieży XX i XXI wieku, i który z okazji 100-lecia niepodległości Polski zostanie rozesłany do przywódców wszystkich krajów świata.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. Pomoc materialna zostanie w tym roku przekazana chrześcijanom w Pakistanie. Dziękuję za te inicjatywy pokoju i solidarności. Niech Bóg wam błogosławi!”

Reklama
Reklama

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m. in. pielgrzymi z parafii świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Bielinach (diec. radomska); św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Grybowa (diec. tarnowska); grupa ministrantów z diecezji świdnickiej; grupa z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana z Nowego Targu; grupa osób niepełnosprawnych z biura „Accessible Tour” z Warszawy oraz pielgrzymi z Ostrołęki, którzy przybyli do Rzymu rowerami.

KAI/ad

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite