Nasze projekty

Franciszek: Nieśmy innym nadzieję i uzdrowienie Boga

"Bóg jest Ojcem pełnym miłości, który staje się bliski, nawiedza nasze domy, chce zbawić i wyzwolić, uzdrowić z wszelkiego zła ciało i ducha" – mówił Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Bóg jest Ojcem pełnym miłości

Ojciec Święty tradycyjnie nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 1, 29-39) ukazującego Jezusa, który uzdrawia i wypędza złe duchy. Zauważył, że w ten sposób ukazuje On nam oblicze Ojca, pełnego miłości, który staje się bliski, nawiedzającego nasze domy, który chce zbawić i wyzwolić, uzdrowić z wszelkiego zła ciała i ducha.

Ewangelia pokazuje nam, że Jezus, po nauczaniu w synagodze, wychodzi, aby Słowo, które głosił, mogło dotrzeć do ludzi, poruszyć ich i uzdrowić. Czyniąc to, objawia nam, że Bóg nie jest panem utrzymującym dystans, który przemawia do nas z wysoka; wręcz przeciwnie, jest Ojcem pełnym miłości, który staje się bliski, nawiedza nasze domy, chce zbawić i wyzwolić, uzdrowić z wszelkiego zła ciało i ducha – mówił Franciszek.

Podkreślił zarazem, iż po tym dniu pełnym energii Jezus wycofuje się, żeby się modlić, aby wszystko i wszystkich przynieść do serca Ojca; a modlitwa daje Mu siłę, by powrócić na nowo do swoich braci i sióstr.

Reklama

CZYTAJ>>> Rozważaj codzienne Słowo Boże razem z nami!

Nawracajmy się codziennie

Franciszek zachęcił wiernych, aby codzienne nawracali się do Boga, którego Jezus przedstawia nam w Ewangelii, Ojca miłości i współczucia.

Spójrzmy zatem na drogę Jezusa i pamiętajmy, że naszym pierwszym dziełem duchowym jest porzucenie Boga, którego wydaje się nam, że znamy, i codzienne nawracanie się do Boga, którego Jezus przedstawia nam w Ewangelii, Ojca miłości i współczucia” – zachęcał Franciszek.

Reklama

Podkreślił, że wówczas nasza wiara dojrzewa: nie pozostajemy już tylko «chrześcijanami z zakrystii» czy «chrześcijanami z salonu», lecz czujemy się powołani, by stać się krzewicielami nadziei i uzdrowienia Boga – powiedział papież.

ZOBACZ>>> Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Hiob

KAI, vaticannews, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę