Nasze projekty

Franciszek: Nauczmy się częściej przyzywać Ducha Świętego! Możemy to czynić prostymi słowami, w różnych porach dnia

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Papież zachęcił wiernych do częstej modlitwy do Ducha Świętego. „On zawsze przychodzi z pomocą naszej słabości i udziela nam wsparcia, którego potrzebujemy" - powiedział.

Fot. Jose Martinez / Cathopic

Życie oddane Ewangelii

Dzisiejszym rozważaniem Papież zakończył cykl katechez poświęconych Listowi św. Pawła do Galatów. Omawiając ostatni fragment Listu, Franciszek podkreślił znaczenie modlitwy do Ducha Świętego, który uzdalnia nas do czynienia dobra.

Wskazał, że moc Ducha naprawdę wniknęła w serce św. Pawła Apostoła. Spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym ogarnęło i przemieniło całe jego życie, a on poświęcił je całkowicie na służbę Ewangelii – powiedział Papież.

Wolność podporządkowana miłości

Jak zauważył Papież, św. Paweł chciał wyjaśnić Galatom, że wolność „w żaden sposób nie równa się libertynizmowi, ani nie prowadzi do form aroganckiej samowystarczalności”.

Reklama
Reklama

Przeciwnie, Paweł podporządkował wolność miłości i wskazał, iż wyraża się ona konsekwentnie w posłudze miłosierdzia. Cała ta wizja została umieszczona w perspektywie życia według Ducha Świętego, które prowadzi do wypełnia Prawo dane Izraelowi przez Boga i zapobiega popadaniu w niewolę grzechu – stwierdził Franciszek.

Lekarstwo na znużenie – modlitwa do Ducha

Ojciec Święty zaznaczył, że lekarstwem na pojawiające się niekiedy znużenie powstrzymujące entuzjazm jest „przebudzenie Chrystusa w naszych sercach”. Tylko wtedy możemy kontemplować rzeczy Jego spojrzeniem… Poprzez to Jego pogodne spojrzenie możemy zobaczyć widok, którego sami nie możemy choćby zauważyć – powiedział Papież.

Reklama
Reklama

Zwrócił także uwagę, że „nie możemy sobie pozwolić na znużenie w czynieniu dobra”. Musimy ufać, że Duch Święty zawsze przychodzi z pomocą naszej słabości i udziela nam wsparcia, którego potrzebujemy. Nauczmy się więc częściej przyzywać Ducha Świętego! Możemy to czynić prostymi słowami, w różnych porach dnia – wskazał Franciszek.

Zaproponował sięgać po Sekwencję do Ducha Świętego, którą Kościół odmawia w dniu Pięćdziesiątnicy i zachęcił do jej częstego odmawiania, bowiem „pomoże nam ona postępować w Duchu, w wolności i w radości”.

os, KAI / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę