Nasze projekty

Przepiękna sekwencja do Ducha Świętego w wykonaniu sióstr i braci z różnych zgromadzeń

Niezwykłe wykonanie sekwencji do Ducha Świętego opublikowała na swoim kanale krakowska prowincja karmelitów bosych. "Przybądź Duchu Święty" śpiewają karmelitanka misjonarka, albertynka, terezjanka, karmelitanka bosa, jadwiżanka, a także: dominikanin, franciszkanin, jezuita, karmelita i ksiądz z archidiecezji warszawskiej.

Reklama

Pomysłodawcą tego nagrania jest o. Mariusz Wójtowicz, karmelita. Jak czytamy w opisie filmu, ten utwór ma „zaprosić do wspólnej modlitwy i kontemplowania tajemnicy Ducha Świętego, odsłaniającej się w dziesięciu symbolach”. Średniowieczna sekwencja „Przybądź, Duchu Święty” śpiewana jest we wszystkich kościołach w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W nagraniu wzięli udział s. Lidia Wrona – karmelitanka misjonarka, s. Emilia Regiec – albertynka, s. Dawida Prusińska – terezjanka, s. Katarzyna Stankiewicz – karmelitanka bosa, s. Monika Gomuła – jadwiżanka, o. Wojciech Sznyk – dominikanin, br. Paweł Babik – franciszkanin, br. Dominik Dubiel – jezuita, ks. Przemysław Bogusz – archidiecezja warszawska i o. Mariusz Wójtowicz.

Podjęliśmy tę pieśń jako siostry i bracia z różnych miejsc życia konsekrowanego. To trochę obrazuje różnorodność, z której Duch Święty tworzy harmonię, nie rezygnując z piękna inności. W tym śpiewie jest przestrzeń dla każdego z Was. Bo wszyscy jesteśmy niezwykłą wspólnotą, gdzie głęboko złączeni zbliżamy się do Boga, każdy na swojej niepowtarzalnej ścieżce życia.

Reklama
Reklama

Muzyczne nagranie i klip powstały za sprawą duetu produkcyjnego „W ogrodach Karmelu”.

 

Reklama
Reklama

KAI/os

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę