Nasze projekty

Franciszek ma imieniny. Odwiedził ubogich, podarował im szczepionkę i słodycze

Dzisiaj, w dniu swoich imienin, krótko po godzinie 10.30, papież Franciszek odwiedził aulę Pawła VI, aby odwiedzić osoby potrzebujące, oczekujące na drugą dawkę szczepionki.

Papież pozdrowił obecnych wzdłuż trasy przygotowanej w auli do szczepień, od wejścia do poczekalni i po zakończeniu zabiegu. Na koniec zatrzymał się, aby podarować czekoladowe jajko, które zostało rozdane wszystkim przez wolontariuszy, zgodnie z obowiązującymi środkami sanitarnymi. Kiedy Ojciec Święty wychodził, obecni zaśpiewali pieśń z życzeniami imieninowymi, a on sam zatrzymał się, by w świątecznej i serdecznej atmosferze porozmawiać z niektórymi wolontariuszami, dziękując im i zalecając, by „kontynuowali swoje zaangażowanie!”.

Za pośrednictwem Jałmużnika, kard. Konrada Krajewskiego Ojciec Święty skierował słowa wdzięczności dla osób, które przyczyniły się do przeprowadzenia szczepień oraz do inicjatywy, która pozwoli dotrzeć do wielu oczekujących na szczepienie w krajach najuboższych. Krótko po godz. 11.00 papież Franciszek powrócił do Domu Świętej Marty.

Reklama
Reklama

Dzisiaj w Watykanie zostanie zaszczepionych po raz drugi niemal 600 osób z około 1400 potrzebujących, którzy otrzymali pierwszą dawkę w minionych tygodniach – stwierdza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

To kolejny raz, kiedy Franciszek z okazji swoich imienin postanowił obdarować innych. W 2020 roku wysłał respiratory do Rumunii – kraju, który wtedy walczył z koronawirusem. Wcześniej obdarował młodzież z diecezji mediolańskiej, przekazał też 20-kilogramowe jajko czekoladowe dla stołówki dla ubogich, która jest prowadzona przez Caritas na dworcu Termini w Rzymie.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite