Nasze projekty

Franciszek obchodzi imieniny. Odwiedził ubogich i podarował im szczepionkę

23 kwietnia papież Franciszek, czyli Jorge Maria Bergoglio obchodzi imieniny - tego dnia Kościół powszechny wspomina św. Jerzego. Z tej okazji 600 ubogich i bezdomnych przyjmie w Watykanie drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Cathopic/Santiago Mejía LC

O tym prezencie poinformował jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. 1400 osób otrzymało już dawkę kropli miłości – mówi Radiu Watykańskiemu.

Ubodzy i bezdomni przyjmą preparat w Auli Pawła VI, gdzie stworzono tymczasowe watykańskie centrum szczepień. Franciszek o poranku odwiedził też punkt szczepień i każdemu podarował słodycze i lody.

To kolejny raz, kiedy Franciszek z okazji swoich imienin postanowił obdarować innych. W 2020 roku wysłał respiratory do Rumunii – kraju, który wtedy walczył z koronawirusem. Wcześniej obdarował młodzież z diecezji mediolańskiej, przekazał też 20-kilogramowe jajko czekoladowe dla stołówki dla ubogich, która jest prowadzona przez Caritas na dworcu Termini w Rzymie.

Szczepienia w Watykanie

Szczepienia w Watykanie rozpoczęły się pod koniec stycznia. Poza pracownikami i mieszkańcami zostało zaszczepionych ponad 1400 osób starszych, ubogich i bezdomnych.  Organizatorem akcji jest Urząd Dobroczynności Apostolskiej prowadzony przez kard. Krajewskiego.

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę