Nasze projekty

Franciszek: Kto nie miłuje swojego brata, nie modli się na serio

O znaczeniu modlitwy wstawienniczej mówił dzisiaj Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji ogólnej transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Na wstępie papież zaznaczył, że ludzie modlitwy nie są obojętni na sprawy świata, nie uciekają od rzeczywistości. Nawet jeśli chronią się w miejscach ustronnych, to ich serca są szeroko otwarte na potrzeby innych osób oraz świata, niosąc cierpienia i grzechy.

Franciszek zaznaczył, że modlitwa wstawiennicza jest czymś właściwym dla serca pozostającego w harmonii z miłosierdziem Bożym. Kto nie miłuje swojego brata, nie modli się na serio – stwierdził Ojciec Święty, dodając, że jest to pokorna modlitwa za wszystkich, nikogo nie eliminując, a także za siebie samego.

Reklama
Reklama

Papież przypomniał, że Kościół, we wszystkich swoich członkach ma misję praktykowania modlitwy wstawienniczej. W szczególności jest to obowiązek każdego, kto ponosi odpowiedzialność: rodziców, wychowawców, kapłanów, przełożonych wspólnot. Chodzi o to, by patrzeć na powierzone nam osoby oczami i sercem Boga, z Jego niepohamowanym współczuciem i czułością – powiedział Franciszek zachęcając do praktykowania wypływającej ze współczucia modlitwy jedni dla drugich.

Franciszek o nowennie do Dzieciątka Jezus

Niech Boże Dzieciątko, które widziało w nim czułość Boga, napełni Wasze serca, szczególnie w tych trudnych czasach, pewnością, że nasz Ojciec niebieski jest Bogiem czułości, że jest dobry dla wszystkich, a Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieci – powiedział Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

SPRAWDŹ: Od stycznia szczepienia przeciwko koronawirusowi w Watykanie

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite