Nasze projekty

Franciszek: kiedy dajemy i przebaczamy, jaśnieje w nas Boża chwała

"Dla Boga chwała jest miłowaniem aż po oddanie życia. Dla Niego otoczenie siebie chwałą oznacza dawanie siebie, czynienie siebie przystępnym, ofiarowanie swej miłości" - mówił papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Ojciec Święty nawiązał do fragmentu Ewangelii (J 12, 20-33), w którym Pan Jezus zapowiada, że na krzyżu ujrzymy chwałę Jego i Ojca. Mówiąc, że „Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy” chce nam powiedzieć, że dla Boga chwała nie równa się ludzkiemu sukcesowi.

Dla Boga chwała jest miłowaniem aż po oddanie życia. Dla Niego otoczenie siebie chwałą oznacza dawanie siebie, czynienie siebie przystępnym, ofiarowanie swej miłości. A stało się to w sposób ostateczny na Krzyżu, gdzie Jezus w pełni obwieścił Bożą miłość, w pełni objawiając jej oblicze miłosierdzia, dając nam życie i przebaczając tym, którzy Go ukrzyżowali – podkreślił Franciszek.

CZYTAJ>>> Wielki Post z „Pasją”: Św. Weronika – cicha bohaterka

Reklama

Jakiej chwały pragniemy dla siebie?

Papież zaznaczył, że Pan Jezus uczy nas iż prawdziwa chwała zawiera dar i przebaczenie. Dar i przebaczenie są istotą Bożej chwały. I są one dla nas drogą życia – stwierdził.

Ojciec Święty zachęcił obecnych do postawienia sobie pytania, jakiej chwały pragniemy dla siebie, czy chcemy podjąć drogę Jezusa Ukrzyżowanego, „drogę tego, kto niestrudzenie miłuje, pewny, że świadczy o Bogu w świecie i sprawia, że jaśnieje piękno życia?” Przypomnijmy bowiem, że kiedy dajemy i przebaczamy, jaśnieje w nas chwała Boża – wskazał Franciszek zachęcając abyśmy byli żywym odzwierciedleniem miłości Jezusa.

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę